Kaktusy-Emil Baláž


Přejdi na obsah

Zkušenosti a rady

Zkušenosti a rady

Výsev
Pokud jde o substrát, pak pro sbírkové rostliny používám vlastnoručně na stroji vyrobenou antuku ze střešních tašek, která se na rozdíl od antuky z cihel nerozpadá a dá se i recyklovat. K antuce pak přidávám asi v 1/4 rašelinu, ale pravou, přímo z rašeliniště. Podle rodu pak samozřejmě substrát upravuji, např. k astrophytům přidávám drcený vápenec, který se používá ve velkochovech slepic. K sukulentům pak BIMS, míchaný dle rostliny s pískem či zahradnickou zeminou. K výsevům pak antuku a rašelinu, vše ovšem přepařené. Se substrátem však experimentuji dodnes. Výsevy umísťuji pod zářivky, pikýruji poté do normálního substrátu. Krabičky s přepikýrovanými semeny ponechávám otevřené, ovšem ve skleníku. Doporučuji každému pěstovat 3 až 5 rostlin od každého druhu a semen vysévat vždy daleko více.

Roubování
Ročně roubuji kolem 200 kaktusů a to zásadně v květnu, s čímž mám velmi dobré zkušenosti. Podložky používám podle rodu a velikosti roubované rostliny. Po naroubování putují rostliny do inkubátoru, kde je teplo a hlavně světlo.

Pěstování
Zastínění skleníku provádím netkanou textilií přichycenou silnými magnety ke kovové konstrukci. Proti škůdcům používám postřik Confidor, hnojení provádím Wuxalem 1x ročně. Všechny rostliny zimuji ve sbírkovém skleníku, který vytápím plynem. Toto je samozřejmě finančně naročný způsob zazimování, který mne tímto motivuje i k prodeji mých výpěstků. Podívejte se prosím na záložku Nabízím k prodeji mých stránek, zda-li i Vy si něco vyberete. Budu velice potěšen, pakliže mne v mém koníčku podpoříte.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku